28.05. 2017 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28.05. 2017 roku –  WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE

  1. Do środy trwamy w maryjnym  miesiącu maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa czerwcowe przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40.
  2. Dzisiaj dodatkowa zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie organizowane przez Caritas .
  3. Dzisiaj dzieci będą miały rocznicę I Komunii Świętej na mszy świętej o godzinie 10:00 i 11:30.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Urszulę Ledóchowską, w środę Nawiedzenie NMP, w czwartek św. Justyna a w sobotę św. Karola Lwangę i Towarzyszy.
  5. W środę 31 maja na godzinę 18:00 przybędzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski aby młodzieży naszej Parafii udzielić Sakramentu Bierzmowania. We wtorek 30 maja o godzinie 16:00 spotkanie dla osób przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania i spowiedź; obecność obowiązkowa.
  6. Również w środę przybędzie do nas 362 Łowicka Piesza Pielgrzymka; tradycyjnie pokłonią się najpierw Matce Bożej Trybunalskiej a następnie o godzinie 9:00 będzie u nas w Farze msza święta pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby. Po mszy świętej przyjmiemy pielgrzymów śniadaniem; bardzo proszę Parafian o pomoc w zorganizowaniu tego posiłku.
  7. Od czwartku rozpoczynamy nowy miesiąc; w czwartek I miesiąca na nabożeństwie czerwcowym i mszy świętej wieczornej modlić się będziemy o powołania, jest to zarazem Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwach o dzieciach naszej Parafii i nie tylko; w piątek I miesiąca z racji nabożeństw ku czci Serca Bożego rano nie będzie wystawienia tylko wieczorem przed mszą świętą z aktem wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano na mszy świętej oraz po południu od godziny 15:30. Msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. W sobotę I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po południu po mszy świętej o godzinie 18:00 procesja fatimska. Zapraszamy.
  8. W czwartek 1czerwca o godzinie 19:00 msza święta o uzdrowienie którą odprawi O. Józef Witko OFM, na którą możemy przynieść do poświęcenia: świecę, wodę, sól i olej.
  9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.