04.06. 2017 roku – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06. 2017 roku –  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Od czwartku rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa czerwcowe są przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40.
 2. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwana „Zielone Świątki” kończąca okres Komunii wielkanocnej; dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Jutro II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. U nas w Parafii jest to 40-godzinne nabożeństwo. Wystawienie Najśw. Sakramentu dzisiaj po mszy świętej o godzinie 13:00 do nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:40 oraz jutro po mszy świętej o godzinie 7:00 do wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00. Do adoracji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne: od 14-15 Żywy Różaniec, 15-16 Bractwo Św. Antoniego, 16-17 asystę, 17-18 ministrantów i lektorów.
 3. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Dodatkowa zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę wspomnienie  bł. Bogumiła.
 5. W najbliższą sobotę 10 czerwca o godzinie 12:00 odbędzie się msza święta ormiańskokatolicka z udziałem 6-osobowego chóru męskiego w ramach obchodów 650 rocznicy wydania przywileju dla polskich Ormian przez króla Kazimierza Wielkiego – pod hasłem „Ormianie wracają do Piotrkowa”.
 6. W przyszłą niedzielę Archidiecezjalne Święto Eucharystii- wyjazd wspólny z Piotrkkowa z par. Serca Jezusowego; zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyszli pomóc w zorganizowaniu posiłku i w obsłudze 362 Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę: panu dyrektorowi SP nr 16, paniom kucharkom i pracownikom; panu Mariuszowi Supady i firmie Sulimar za wypożyczenie stołów i ławek; piekarni z ul. Jerozolimskiej oraz naszym parafianom, którzy poświęcili swój wolny czas w tym celu.
 8. Po mszy świętej o godzinie 11:30 podsumowanie konkursu dla dzieci.
 9. Informacja gospodarcza: został wykonany podjazd dla wózków inwalidzkich i z małymi dziećmi oraz osób mających trudności z chodzeniem po schodach. Zapraszamy do korzystania.
 10. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
 11. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.