11.06. 2017 roku – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

11.06. 2017 roku –  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

  1. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa czerwcowe są przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40.
  2. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy; zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów. Archidiecezjalne Święto Eucharystii.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Wraz z Ojcami Jezuitami zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Rozpocznie się ona wspólną mszą świętą z Ojcami Jezuitami w kościele farnym o godzinie 10:00. W tym roku pójdziemy trasą: ulicą Farną do Pl. Czarnieckiego –( I ołtarz) – dalej na Rynek Trybunalski –( II ołtarz) – z Rynku Trybunalskiego ul. Łazienną Mokrą do kościoła OO. Jezuitów –( III ołtarz) – od kościoła OO. Jezuitów ul. Pijarską do   Krakowskiego Przedmieścia 1 –( IV ołtarz) i zakończenie procesji błogosławieństwem pod wieżą farną. Zapraszamy: grupy parafialne: Bractwo Św. Antoniego, Żywą Różę,  asystę, ministrantów i lektorów, dzieci I-Komunijne oraz wszystkich Parafian. Prosimy o płatki kwiatowe do sypania w procesji.
  4. Zapraszamy do udziału w oktawie uroczystości; przez osiem dni, codziennie nieszpory z procesją eucharystyczną o godzinie 17:30.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Antoniego Padewskiego – zapraszamy Bractwo na mszę świętą o godzinie 7:00, w środę bł. Michała Kozala a w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  6. W poniedziałek 12 czerwca po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 zapraszamy młodzież bierzmowaną – III klasy gimnazjum i ze szkół ponadgimnazjalnych na wspólny piknik z grillem przy naszym kościele.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.