18.06. 2017 roku – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06. 2017 roku –  XI  NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa jak również w oktawie uroczystości Bożego Ciała, z tej racji nabożeństwa są z procesją eucharystyczną –przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich Parafian do licznego udziału.
  2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom I-komunijnym, asyście, ministrantom i lektorom; tym, którzy przygotowali ołtarze: I – Klubowi „Gazety Polskiej” II i III – Ojcom Jezuitom a IV naszym ministrantom i lektorom wraz z ks. Pawłem; dziękuję księżom Jezuitom oraz naszym księżom, pracownikom kościelnym: panu organiście i kościelnemu oraz wszystkim uczestnikom za liczny udział w uroczystości.
  3. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa – Bożego Ciała; po procesji eucharystycznej poświęcenie wianków.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Alojzego Gonzagę a w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11:30 będziemy się modlić w intencji ks. Pawła z racji zbliżających się Jego imienin i złożymy Mu życzenia imieninowe.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.