Ogłoszenia parafialne

13 czerwca 2021 r.

– 11. NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. W czerwcu nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa są codziennie o godzinnie 17:40.

2. Dzisiaj 13 czerwca – wspomnienie świętego Antoniego – poświęcenie lilii na każdej mszy świętej. Po mszy świętej o godzinie 18:00 nabożeństwo fatimskie z procesją maryjną.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala, we czwartek św. br. Alberta Chmielowskiego.

4. W Roku Jubileuszowym 100-lecia Archidiecezji w kościołach stacyjnych są specjalne nabożeństwa połączone z odpustem zupełnym; kolejne takie spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 17:40, którego tematem: nabożeństwa czerwcowe.

5. Przyszła niedziela to III miesiąca – kolejna msza święta trydencka o godzinie 16:00.

6. W przyszłą niedzielę 20 czerwca rocznica I Komunii świętej: na mszy św. o godzinie 10:00 SP nr 5 i 10 a na mszy świętej o godzinie 11:30 SP nr  11 i 16. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek od godziny 16:00.

7. Serdeczne podziękowanie ofiarodawcom którzy w minionym tygodniu przekazali ofiary na renowację ambony: Bóg zapłać.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18; podczas adoracji możliwość spowiedzi.

9. Jedna z rodzin naszej Parafii uległa pożarowi tracąc cały swój dobytek; chciejmy wesprzeć ją materialnie dlatego dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na ich potrzeby. Zaś w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na potrzeby Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

10. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” – prasę nabywamy w zakrystii.

11. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.

12. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego  tygodnia – szczęść Boże.