Ogłoszenia parafialne

24 maja 2020 r.

– WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE –1. Do przyszłej niedzieli trwamy w maryjnym miesiącu maju – nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną, o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.

2. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Filipa Nereusza – jest to zarazem Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach: żyjącym wypraszajmy potrzebne laski a zmarłym życie wieczne; w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. Jutro 25 dzień miesiąca – zapraszamy na mszę świętą wieczorną tych, którzy złożyli przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego na wspólną modlitwę.

5. W środę przybędzie do nas 365 Łowicka Piesza Pielgrzymka; tradycyjnie u nas w Bazylice o godzinie 9:00 będzie msza święta pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby. Po mszy świętej przyjmiemy pielgrzymów śniadaniem.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do 31 maja 2020 roku.

7. Na 18 maja był uzgodniony termin bierzmowania – ze względu na epidemię został on odwołany. Zapraszamy młodzież klas I szkół ponadpodstawowych, która zgłosiła się pierwotnie do bierzmowania na spotkanie jutro tj. 25 maja na mszę świętą o godz. 18:00 by omówić możliwość zorganizowania przyjęcia tego sakramentu.

8. Informacja dla uczestników kursu przedmałżeńskiego – wznawiamy nasze spotkania, które będą się odbywały w kościele połączone z mszą świętą o godzinie 16:00 od dzisiaj tj. 24 maja; tylko dla tych, którzy już brali udział we wcześniejszych spotkaniach przed epidemią.

9. Na 1 czerwca planowana była msza święta o uzdrowienie i uwolnienie z O. Józefem Witko – z racji epidemii została odwołana.

10. Prasa katolicka: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

11. W naszej Bazylice trwa codziennie od poniedziałku do piątku adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 16:00 do 18:00 połączona z możliwością spowiedzi. Zapraszamy do prywatnej adoracji i korzystania ze spowiedzi.

12. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.