Ogłoszenia parafialne

22 listopada 2020 r.

– 34 NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  –


 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi.


2. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki chórów, organistów i muzyki kościelnej – pamiętajmy w modlitwach o naszych organistach – p. Andrzeju i p. Konradzie oraz naszym chórze parafialnym.


3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.


4. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny – liturgiczny.


5. W środę przypada 25 dzień miesiąca – na mszę świętą o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich, którzy złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na wspólną modlitwę.


6. Z racji Światowego Dnia Ubogich jak co roku Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotował dla wszystkich parafii „tytki charytatywne” z prośbą o przekazanie ich parafianom, by je wypełnili darami dla ubogich. Wypełnione tytki przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tytki są wyłożone w korytarzu przy zakrystii.


7. Są świece „wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” na stół wigilijny można je nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.


8. Zostały poświęcone opłatki wigilijne; z racji pandemii nie będą roznoszone po domach ale nabywamy je w zakrystii, kancelarii parafialnej a dzisiaj także pod chórem – za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy o zachowanie czujności na wypadek pojawienia się osób chcących wykorzystać sytuację podszywających się za przedstawiciela Parafii np. ministranta, kościelnego czy organistę. Przekażmy tę informację sąsiadom, bliskim i znajomym.


9. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej Bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 18:00 podczas adoracji możliwość spowiedzi. W czwartki po Koronce o godzinie 16:00 jest odmawiany różaniec do Krwi Pańskiej a w piątki po wieczornej mszy świętej modlitwa uniżenia czyli leżenie krzyżem i modlitwy wynagradzające przed Najśw. Sakramentem.


10. Polecamy prasę katolicką: nowe numery tygodników: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” – prasę tradycyjnie nabywamy w zakrystii.


11. Na potrzeby bazyliki w tym tygodniu ofiarowano bezim. 200, 100 i 270zł.


12. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece naszej Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.


13. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli – szczęść Boże.