Ogłoszenia parafialne

13 października 2019 r.

– XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca, czyli ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 17:30, a po mszy świętej procesja maryjna.

2. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski; z tej racji odbywa się zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzają papieskie kremówki.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w środę św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego a w sobotę święto św. Łukasza Ew. patrona służby zdrowia– z tej racji w sobotę Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

4. Trwamy w miesiącu różańcowym; nabożeństwa różańcowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. W przyszłą niedzielę kolejna msza święta trydencka o godzinie 16:00.

7. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – z tej racji rano po mszy świętej o godzinnie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów prac w Bazylice.

8. Z okazji nadania godności Bazyliki został wydany album, który można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Jest na stałe transmisja mszy świętych z naszego kościoła na stronie internetowej naszej Parafii /fara.piotrkow.pl/.

10. Na wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

11. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”– prasę nabywamy w zakrystii.

12. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.