Ogłoszenia parafialne

28 czerwca 2020 r.

– 13 NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. Do wtorku trwamy w miesiącu czerwcu – nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa sącodziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40. Zapraszamy do udziału.


2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – msze święte będą o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00; ofiary składane w tę uroczystość na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej a w piątek święto świętego Tomasza apostoła.


3. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – lipiec. W czwartek I miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; msze święte o godzinie 7:00 i 18:00; możliwość spowiedzi rano na mszy świętej i popołudniu od godziny 17:30. I sobota miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej; przed mszą świętą o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pani Piotrkowskiej a po mszy świętej modlitwy do Niepokalanego Serca NMP i akt zawierzenia.


4. Przyszła niedziela jest I-ą miesiąca – adoracyjną; adoracja po każdej mszy świętej.


5. Spotkanie Kół Różańcowych z wymianą tajemnic o godzinie 17:00.


6. W przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na organizację Piotrkowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.


7. Od przyszłej niedzieli tj. 5 lipca nie będzie mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a będzie msza święta o godzinie 20:30 dla powracających z niedzielnych wyjazdów. Z racji okresu urlopowego  księży spowiedź w ciągu tygodnia będzie przed mszą świętą.


8. We wtorek 30 czerwca  przybędzie na godzinę 19:00 ks. Biskup Ireneusz Pękalski aby udzielić Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. 


9. W naszej Bazylice trwa codziennie od poniedziałku do piątku adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 16:00 do 18:00 połączona z możliwością spowiedzi. Zapraszamy do prywatnej adoracji i korzystania ze spowiedzi.


10. Informacje gospodarcze: rozpoczęliśmy dalsze prace przy odwodnieniu kościoła.


11. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby kościoła jak również wpłacane na konto.


12. Prasa katolicka: nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Przewodnik Katolicki” – prasę nabywamy w zakrystii.


13. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa  składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.