Ogłoszenia parafialne

19.08. 2018 roku – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień, a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X; w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja Ap.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej; jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła. O Godzinie 16:00 kolejna msza święta trydencka. Zapraszamy sympatyków.

4. W środę 22 sierpnia przyjdzie do nas XXVII Piesza Pielgrzymka z Koluszek i Brzezin na Jasną Górę; około 11:30 będzie msza święta a potem obiad. Prosimy Parafian o pomoc w obsłudze Pielgrzymów.

5. Na wykonywane prace w minionym tygodniu ofiarowano: bezim. 2 x 100 zł. i 50 zł. „Bóg zapłać”.

6. Przypominamy, że: w poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do Św. Jakuba Apostoła – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do Św. Antoniego Padewskiego z uczczeniem relikwii zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta za ostatnio zmarłych Parafian a w piątki po mszy świętej o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Informujemy, że komunia święta w ciągu tygodnia udzielana jest w postawie klęczącej przy balustradzie, kto nie może uklęknąć może przyjąć w postawie stojącej.

8. Tradycyjna piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe ku czci św. Augustyna w Witowie wyruszy z naszego kościoła w dniu 2 września (niedziela) po mszy świętej o godzinie 7:00. Zainteresowanych zapraszamy.

9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.