Ogłoszenia parafialne

19 maja 2019 r.

– 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA –


 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

2. Dzisiaj kolejna msza święta trydencka o godzinie 16:00.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.

5. We wtorek 21 maja o godzinie 18:00 spotkanie przed bierzmowaniem dla wszystkich, którzy w tym roku przyjmują ten sakrament.

6. W czwartek, 23 maja na mszę świętą na godzinę 18:00 przybędzie do nas ks. Abp Grzegorz Ryś, aby udzielić naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę dzieci będą miały rocznicę I Komunii Świętej na mszach świętych o godzinie 10:00 i 11:30; spowiedź dla tych dzieci w sobotę od godziny 9:00.

8. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki – pamiętajmy o naszych matkach: żyjącym wypraszajmy potrzebne łaski a zmarłym życie wieczne; zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci.

9. W kwietniu skończyły się wypominki półroczne – można przedłużyć na drugą połowę roku w kancelarii parafialnej.

10. Na potrzeby kościoła ofiarowano w minionym tygodniu bezim. 200 zł. i 50 zł. „Bóg zapłać”.

11. Na dokończenie rozpoczętych prac odwodnienia, osuszenia i izolacji fundamentów naszego kościoła dzięki wydatnej pomocy piotrkowskich polityków otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury dotacje jak również na oczyszczenie i malowanie nawy głównej kościoła otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Piotrkowie dotację, która w części pokryje te koszty.

12. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Krzeszowa dnia 8 czerwca; koszt około 80 zł.; zapisy w kancelarii lub zakrystii.

13. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Tryb. zaprasza na Konferencję Naukową: „Rola Kościoła w zachowaniu integralności ziem polskich” w dniu 27 maja godz. 12:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. Prasa katolicka: kolejny numer „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”– prasę nabywamy w zakrystii.

15. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.