Ogłoszenia parafialne

18 sierpnia 2019 r.

– XX NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim. Z racji okresu urlopowego księży spowiedź w ciągu tygodnia jest przed każdą mszą świętą.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Bernarda; w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej a w sobotę święto św. Bartłomieja.

3. Trwamy w nowennie dziewięciotygodniowej przygotowującej nas do uroczystości podniesienia naszego kościoła farnego do godności Bazyliki Mniejszej. Spotkania są w środy o godzinie 18:00. Tematem najbliższego spotkania jest: „Ołtarz – miejsce składania Najświętszej Ofiary – Sakrament Eucharystii – zaproszenie Dzieci Komunijnych i Rodziców”.

4. W środę 21 sierpnia przyjdzie do nas Piesza Pielgrzymka z Koluszek i Brzezin na Jasną Górę; około 11:00 będzie msza święta a po niej obiad. Prosimy Parafian o pomoc w obsłudze Pielgrzymów.

5. W przyszłą niedzielę przypada 25 dzień miesiąca – jak co miesiąc zapraszamy wszystkich, którzy złożyli przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, tym razem na godzinę 11:30 na wspólne modlitwy. Po mszy świętej zaczynamy festyn rodzinny: „Małe stópki” /szczegóły na plakacie/.

6. Z okazji nadania naszemu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej został ofiarowany piękny czerwony ornat; jego wartość to ponad 2 tys. złotych. anonimowemu darczyńcy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. „Bóg zapłać” za ofiary bezim. 200 zł. z ul. Scaleniowej, 100 zł. i 50 zł. na malowanie kościoła.

8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”– prasę nabywamy w zakrystii.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.