Ogłoszenia parafialne

9 sierpnia 2020 r.

– 19. NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana.

3. W okresie wakacyjnym w niedziele nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek 13 dzień miesiąca – kolejne nabożeństwo fatimskie, po mszy świętej o godzinie 18:00 procesja maryjna.

W tym roku przypada 500 rocznica ofiarowania przez królową Bonę obrazu „Zaśnięcia Matki Bożej” do naszej bazyliki, którą uroczyście będziemy obchodzić w uroczystość Zaśnięcia czyli Wniebowzięcia NMP, która przypada 15 sierpnia. Do tych obchodów będziemy się przygotowywać przez trzy dni: rozpoczniemy w czwartek o godzinie 18:00, w piątek o godzinie 7:00 i 18:00. W piątek 14 sierpnia przyprowadzimy procesjonalnie figurę Zaśniętej Matki Bożej z klasztoru Ojców Bernardynów, która wyruszy po mszy świętej o godzinie 19:00 do Bazyliki przed obraz Zaśnięcia Matki Bożej i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Msze święte 15 sierpnia będą według porządku niedzielnego. Uroczystą sumę jubileuszową o godzinie 11:30 odprawi ks. biskup Ireneusz Pękalski a całe przygotowanie duchowe od czwartku do jubileuszowej uroczystości poprowadzi O. Azariasz OFM.

5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest wydarzeniem religijnym i patriotycznym. Jest to 100 rocznica „cudu nad Wisłą”. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali za Nią życie. Ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na msze święte do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną pobłogosławione na każdej mszy świętej. Nie będzie mszy św. o godzinie 20:30.

6. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca – taca gospodarcza i kolejna msza święta trydencka o godzinie 19:00.

7. W naszej Bazylice trwa codziennie od poniedziałku do piątku adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 16:00 do 18:00 połączona ze spowiedzią.

8. Serdeczne podziękowania chcę przekazać księdzu Wojciechowi Rożdżeńskiemu, który w czasie naszej kwarantanny pomimo swojego urlopu zastępował nas w posłudze kapłańskiej i godnie pełnił obowiązki proboszcza i kościelnego. Mojej wdzięczności nie da się opisać słowami, jestem księże prowincjale Twoim dłużnikiem, jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Prasa katolicka: nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” – prasę nabywamy w zakrystii.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.