Ogłoszenia parafialne

12 września  2021 r.

– 24. NIEDZIELA ZWYKŁA  –


 

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00, w środę NMP Bolesnej, w czwartek św. św. Korneliusza i Cypriana a w sobotę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy różańcem o godzinie 17:30 a po mszy świętej o godzinie 18:00 procesja maryjna.

3. W naszej bazylice w środę – 15 września – będzie SZTAFETA MODLITEWNA PARAFII DEKANATU w intencjach błogosławionych owoców ewangelizacji, duchowego umocnienia i przebudzenia poprzez Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8 do 18. Zapraszamy do licznego udziału w adoracji przez cały dzień aby Pan Jezus nie był sam.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne – program w gablocie i na ulotkach. Rozpoczynamy koncertem u Panien Dominikanek w sobotę o godzinie 18:30.

5. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca – taca gospodarcza na renowację ambony.

6. W przyszłą niedzielę kolejna msza święta trydencka w Starym Kościółku na Krakówce o godzinie 16:00.

7. Serdeczne podziękowanie ofiarodawcom; w minionym tygodniu ofiarowano na ambonę bezim.: 300 i 2 x 100 zł. „Bóg zapłać”.

8. Planowana jest pielgrzymka do opactwa pocysterskiego w Krzeszowie na sobotę 25 września, koszt wyjazdu 90 zł. zapisy w kancelarii do 20.09.br.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18; podczas adoracji możliwość spowiedzi.

10. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” – prasę nabywamy w zakrystii.

11. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.

12. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego  tygodnia – szczęść Boże.