Ogłoszenia parafialne

21.10.2018 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA


 

21.10. 2018 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwamy w miesiącu różańcowym; nabożeństwa różańcowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Pawła II.

3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny, ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby misji.

4. Dzisiaj spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców po mszy świętej o godzinie 11:30.

5. Dzisiaj kolejna msza święta trydencka o godzinie 16:00.

6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – z tej racji rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów odnowienia żyrandoli w kościele.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego; z tej racji można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła – należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca świętego.

8. W Dekanacie piotrkowskim trwają Misje Miłosierdzia; w naszej Parafii będą od 10 do 17 listopada.

9. Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb., Dekanat piotrkowski i Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych organizują Piotrkowską Jesień Organową 2018; ostatni koncert będzie w najbliższy piątek 26 października o godzinie 19:00 u nas w Farze. Serdecznie zapraszamy – szczegóły w gablocie.

10. Na potrzeby kościoła ofiarowano bezim. 1000 zł. i 100 zł. „Bóg zapłać”.

11. Informację gospodarcze: zostały odnowione pomieszczenia kancelaryjne oraz zakupiony nowy chodnik na śluby – koszt tych inwestycji 14 tys. zł.

12. Zbliżają się: Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych ale pamiętajmy również o modlitwie za nich.

13. Na wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

14. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

15. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.