Ogłoszenia parafialne

23 lutego 2020 r.

– 7. NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. W tym tygodniu w środę obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 z posypaniem głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli nie tylko wstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale także post ilościowy tzn. jeden posiłek do syta i dwa mniejsze dla zaspokojenia głodu. Zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Jak co roku tak i w tym będą tekturowe skarbonki przygotowane przez Caritas na jałmużnę wielkopostną każdego wiernego na pomoc chorym i biednym.

2. W okresie Wielkiego Postu w piątki Drogi Krzyżowe; dla dzieci o godzinie 16:00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinnie 17:15; natomiast w niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:15.

3. Przyszła niedziela to I miesiąca – adoracyjna. Adoracja po każdej mszy świętej. Bezpośrednio po mszy św. o godzinie 11:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 16:30 spotkanie Kół Różańcowych, a o 17:15 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Od 23 do 29 lutego trwa 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” a od środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W naszej Bazylice trwa codziennie adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 16:00 połączona z możliwością spowiedzi. Zapraszamy do prywatnej adoracji i korzystania ze spowiedzi.

6. W niedzielę, 8 marca Siostry Benedyktynki Samarytanki chcą uczcić 120. rocznicę urodzin swej matki założycielki Sługi Bożej Wincenty Jaroszewskiej. Z tej racji będzie uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego o godzinie 11:30.

7. Planowany jest kurs przedmałżeński od I niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 1 marca; spotkania będą w niedziele o godzinie 16:00 w sali parafialnej. Wszystkich planujących zawarcie sakramentalnego małżeństwa, którzy nie ukończyli w ramach katechezy przygotowania do małżeństwa – zapraszamy.

8. Zostały zamontowane Stacje Drogi Krzyżowej po renowacji.

9. W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godzinie 11.

10. Prasa katolicka: nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” – prasę nabywamy w zakrystii.

11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.