Ogłoszenia parafialne

3 lipca 2022 r.

– 14. NIEDZIELA ZWYKŁA –


 

1. Dzisiaj o godzinie 17:15 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic.

2. Dzisiaj dodatkowa zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

3. Od dzisiejszej niedzieli nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 – przez lipiec i sierpień – a jest msza święta o godzinie 20:30. Z racji okresu urlopowego księży spowiedź w ciągu tygodnia jest przed mszą świętą.

4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca – w czasie adoracji będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na godzinę Świętą – godzinę adoracji od 21:00 do 22:00 by w obecności Najświętszego Sakramentu rozmyślać nad męką i śmiercią Jezusa.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w piątek św. Jana z Dukli.

6. W przyszły poniedziałek, 11 lipca po mszy świętej o godzinie 7:00 rusza 153. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę zmierzając na święto Matki Bożej z Góry Karmel, czyli Szkaplerznej, które przypada 16 lipca i do którego będziemy się przygotowywać od czwartku przez nowennę, na którą zapraszamy szczególnie pielgrzymów codziennie na godzinę 18:00. Msza święta na zakończenie Pielgrzymki będzie w niedzielę 17 lipca o godzinie 18:00.

7. Pan Poseł Grzegorz Lorek zaprasza na wyjazd do Częstochowy na sumę odpustową w dniu 16 lipca. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub kancelarii.

8. Zapisy na pielgrzymkę – wg komunikatu kierownika pielgrzymki.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18; podczas adoracji możliwość spowiedzi.

10. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

11. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.

12. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego  tygodnia – szczęść Boże.