Ogłoszenia parafialne

22 maja 2022 r.

– 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA –


 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, które odprawiane są codziennie o godzinie 17:30.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych a w czwartek św. Filipa Neri – jest to zarazem Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach – żyjącym wypraszajmy potrzebne łaski a zmarłym dar życia wiecznego.

3. Dzisiaj przypada 34 rocznica święceń kapłańskich naszego arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego – pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.

4. W środę przypada 25. dzień miesiąca – zapraszamy na mszę świętą na godzinę 18:00 wszystkich, którzy złożyli przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego na wspólne modlitwy.

5. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego również w tym dniu obchodzi 10-lecie kapłaństwa ks. Tymoteusz – pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas łódzką kolonie letnie dla dzieci.

7. W przyszłą niedzielę dzieci będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej na mszach świętych o godzinnie 10:00 i 11:30. W czwartek będą miały spowiedź od godziny 16:00.

8. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą  „Cuda Eucharystyczne” umieszczonej pod chórem Bazyliki. Pomysłodawcą i wykonawcą jej treści jest Błogosławiony Carlo Acutis.

9. Na renowację tabernakulum zostało w minionym tygodniu ofiarowane bezimiennie: 100 i 50 zł., – ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18; podczas adoracji możliwość spowiedzi.

11. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

12. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.

13. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego  tygodnia – szczęść Boże.