Ogłoszenia parafialne

19 marca 2023 r.

– 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, uczestniczą w nich również dzieci szkół podstawowych – program w gablocie i na stronie internetowej.

2. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania; o godzinie 13:00 spotkanie uczniów klas VII i VIII a o godzinie 18:00 uczniów klas I szkół ponadpodstawowych; zmiana terminu spowodowana jest tym, że w ostatnią niedzielę miesiąca ks. Tymoteusz głosi rekolekcje wielkopostne w Tomaszowie Mazowieckim.

3. W okresie Wielkiego Postu w piątki Drogi Krzyżowe: jedna jest rano po mszy świętej o godzinie 7:00 a druga o godzinie 17:15; natomiast w niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:20.

4. Dzisiaj przypada 19 marca czyli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Głównego Patrona Kościoła i naszej Archidiecezji oraz drugiego Patrona naszej Parafii. Z racji niedzieli wielkopostnej liturgicznie będziemy obchodzić tę uroczystość jutro tj. w poniedziałek 20 marca.

5. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze święte będą o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia w którym składamy przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Przyrzeczenie można złożyć na każdej mszy świętej; pobieramy wcześniej kartkę z modlitwą (na bocznych ołtarzach) aby wpisać się do księgi pamiątkowej. W tym dniu przypada 31 rocznica ustanowienia Archidiecezji Łódzkiej oraz 19 rocznica ustanowienia Metropolii Łódzkiej.

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy adoracji krzyża na środku kościoła.

7. Są świece i baranki na stół wielkanocny do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszej bazylice jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 18; podczas adoracji możliwość spowiedzi.

9. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.

10. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Patronów.

11. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego  tygodnia – szczęść Boże.