Ogłoszenia parafialne

24 września 2023 r.

– 25. NIEDZIELA ZWYKŁA –

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy: w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę św. Hieronima.
 3. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej po mszy świętej o godzinie 11:30.
 4. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania; klasy VII i VIII na mszy świętej o godzinie 13:00 a klasy I szkół ponadpodstawowych na mszy świętej o godzinie 18:00.
 5. Jutro tj. poniedziałek przypada 25 dzień miesiąca – zapraszamy wszystkich, którzy złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na wspólne modlitwy na mszę świętą o godzinie 18:00.
 6. W czwartek 28 września przypada IV rocznica ogłoszenia przez Papieża Franciszka naszego kościoła Bazyliką Mniejszą. Z tej okazji zapraszamy na mszę świętą o godzinie 18:00, którą odprawi O. Dominik Król Redemptorysta z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowie Tryb. i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego jako neoprezbiter. W tym dniu przez cały dzień możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – z racji rocznicy ogłoszenia kościoła Bazyliką.
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nowy miesiąc – październik – miesiąc różańcowy; nabożeństwa różańcowe będą codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinnie 17:30. Już dziś zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
 8. Przyszła niedziela to I miesiąca – adoracyjna; spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic o godzinie 17:00.
 9. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, – prasę nabywamy w zakrystii.
 10. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Św. Patronów.
 11. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia – szczęść Boże.