Ogłoszenia parafialne

3 grudnia 2023 r.

– 1. NIEDZIELA ADWENTU –

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny – liturgiczny; czas Adwentu jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracyjna; o godzinie 17:15 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic.
3. W okresie Adwentu trwamy wraz z Maryją w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa; wyrazem tego oczekiwania jest udział w Roratach – mszach ku czci Matki Bożej, które będą codziennie – oprócz niedziel – o godzinie
7:00 rano; przed Roratami o godzinie 6:45 śpiew „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP”; na Roraty przynosimy lampiony.
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę św. Mikołaja, a w piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; święto patronalne młodzieży żeńskiej; od godziny 12:00 do 13:00 trwać będzie
„Godzina Łaski” – zapraszamy do Bazyliki na wspólną modlitwę.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – w czasie adoracji modlić się będziemy w intencji powołań szczególnie z naszej archidiecezji. Zapraszamy na Godzinę Świętą od godziny 21:00 do 22:00 by czuwać z
Chrystusem w czasie modlitwy konania w Ogrodzie Getsemani.
6. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11:30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
7. Są świece na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii.
8. Są opłatki na stół wigilijny; nie będą roznoszone po domach; można je nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej; za złożone przy tej okazji ofiary serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy o czujność i nie przyjmowanie opłatka od osób roznoszących po domach.
9. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, – prasę nabywamy w zakrystii.
10. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Św. Patronów.
11. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia – szczęść Boże.