Ogłoszenia parafialne

26 maja 2024 r.

– NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ –

1. Dzisiaj ostatnie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania: na mszy świętej o godzinie 18:00 – z racji bliskiego terminu Bierzmowania – obecność obowiązkowa.
2. We wtorek 28 maja na godzinę 19:00 przybędzie do nas ks. bp Ireneusz Pękalski aby udzielić młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Boże Ciało, w piątek Nawiedzenie NMP a w sobotę św. Justyna.
4. Do piątku trwamy w maryjnym miesiącu – maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa czerwcowe będą przed mszą świętą o godzinie 17:30.
5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00 po procesji około 12:00 i 18:00. Wraz z Ojcami Jezuitami zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Rozpocznie się wspólną mszą świętą w Bazylice o godzinie 10:00. Pójdziemy trasą jak w roku ubiegłym tj. ul. Garncarską, Zamurową (I ołtarz) do Placu Czarnieckiego (II ołtarz na Placu Czarnieckiego) dalej do Rynku Trybunalskiego, ul. Konarskiego do kościoła OO. Jezuitów (III ołtarz na kościele) dalej ul. Pijarską do Krakowskiego Przedmieścia (IV ołtarz) – błogosławieństwo końcowe przy farnej wieży. Zapraszamy grupy parafialne: Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, Bractwo św. Antoniego, Żywą Różę, asystę, grupy modlitewne, ministrantów i lektorów, dzieci I-komunijne i inne dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich Parafian. Prosimy o płatki kwiatowe do sypania; dla dzieci bez strojów komunijnych zostały uszyte pelerynki.
6. Zapraszamy do udziału w oktawie uroczystości; przez 8 dni, codziennie nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godzinie 17:30.
7. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc; w sobotę I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 nabożeństwo maryjne; po południu o 17:30 nabożeństwo czerwcowe, na mszy świętej o godzinie 18:00 akt zawierzenia a po mszy świętej różaniec wynagradzający i medytacja.
8. W sobotę 1 czerwca Dzień dziecka – polecamy dzieci w naszej modlitwie.
9. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic o godzinie 17:00.
10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
11. Polecamy prasę katolicką: nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
12. Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Matki Bożej – Pani Piotrkowskiej i wstawiennictwu ich Św. Patronów.
13. Wszystkim uczestnikom liturgii w naszej Bazylice życzymy błogosławionej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia – szczęść Boże.